Outdoorové oblečení a obuv pro muže

Příprava na výšlap do hor nebo jen nenáročnou procházku lesem se může jevit jednoduše. Jenže zkušení turisté vědí, že je to přesně naopak. Mít kvalitní oblečení a pevnou a pohodlnou obuv je základ. Jak praví přísloví: Neexistuje špatné počasí, jen špatně zvolené oblečení. I když se turistice věnujete třeba jen v létě, je nutné počítat s rychlou proměnou počasí, která na horách panuje a se změnami teplot, které kolísají na základě nadmořské výšky. Vysoké teploty střídají nízké, slunce zase nečekané přeháňky. Proto je potřeba pečlivě vybírat vhodné turistické oblečení pro muže, na které se můžete spolehnout za každé situace.

Outdoorové oblečení a obuv pro muže– vyberte si z podkategorií

Vyberte si podle aktivity

Nejlepší nabídky

Outdoorové oblečení a obuv pro muže– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavení, na které se můžete spolehnout

  • Doprava zdarma při nákupu nad 500 Kč
  • Všechno zboží máme skladem a odesíláme ho ihned k vám
  • Snadná rezervace a vyzkoušení zboží na našich prodejnách
  • 30 dní na vrácení zboží bez udání důvodů

Jaké nároky by mělo splňovat outdoorové oblečení pro muže?

Pokud má pánské outdoorové oblečení přispívat k pohodlí při sportu, a to i za nepříznivého počasí, musí splňovat hned několik důležitých požadavků. Musí zahřát, ale zároveň odvádět pot, mělo by vás chránit před deštěm, ale také UV zářením. Pánským botám do přírody by neměl chybět výrazný vzorek na podrážce, který zamezí smeknutí nohy v náročném terénu. Základem pánského turistického oblečení je funkční prádlo, které dokáže perfektně regulovat teplotu, takže v zimě zahřeje a v létě se v něm nebudete potit. Aby funkční oblečení správně plnilo svoje poslání, je potřeba jej umět vrstvit. Jak nato?

Správné vrstvení pánského funkčního oblečení

Vrstvení neboli cibulový princip oblékání spočívá v tom, že na sebe oblékáte jednotlivé vrstvy s různými funkcemi. Pokud budete vrstvit správně, nemusíte se obávat, že byste se při pohybu zbytečně potili nebo mrzli. Jak na to?

  1. Funkční prádlo – jde o první vrstvu, která se obléká přímo na kůži. Odvádí od těla pot, a proto by měla rychle schnout a nepřejímat pachy. Zvolit můžete syntetické tkaniny nebo osvědčenou merino vlnu. Prozkoumejte nabídku funkčního prádla od značky La Sportiva.
  2. Pro udržení tepla – druhá vrstva se stará o to, aby vám nebyla zima. Proto musí dobře izolovat, ale zároveň musí být prodyšná. Sáhnout můžete po umělých či přírodních materiálech. Mezi nejoblíbenější umělé materiály patří Polartec Power Stretch nebo Tecnostretch Grid Fleece. V přírodních boduje jednoznačně merino vlna.
  3. Ochrana proti nepřízni počasí – třetí vrstva má odvádět pot a chránit vás proti nepřízni počasí. Oblečení se šije nejčastěji ze softshellu. Dokáže vás ochránit před profouknutím a do jisté míry i před deštěm. Zároveň je odolný proti mechanickému poškození.
  4. Ochrana proti chladu – čtvrtá vrstva zabraňuje prochladnutí ve chvíli, kdy se zastavíte třeba kvůli svačině. Ideální jsou péřové bundy nebo syntetické svetry. Jejich předností je nízká hmotnost a jednoduchá sbalitelnost.
  5. Ochrana proti dešti a sněhu – pátá vrstva je nepromokavá a obléká se v případě, kdy vás zastihne nečekaný déšť nebo přívaly sněhu. Toto oblečení vás musí ochránit před prosáknutím vody, ale zároveň se v něm nesmíte potit. Objevte nabídku funkčních materiálů značky Fjallraven.

Jak vybrat pánské pohorky

Při výběru pánských outdoorových bot berte v potaz terén, do kterého se chystáte. Z hlediska materiálu patří mezi nejoblíbenější kůže. Chybu však neuděláte ani s pohorkami z kombinovaných materiálů. Dostupné jsou pánské boty do přírody vyrobené z kůže, textilu a dalších materiálů. 

Pro lehkou turistiku si vystačíte s pánskou trekovou obuví, která bude mít měkkou podrážku. Skvělá volba pro nenáročné zpevněné stezky. Pro několikadenní toulky travnatým i kamenným terénem jsou vhodné univerzální pohorky s tvrdší konstrukcí. Těžká turistika, která počítá s náročnými horskými přechody, při kterých si vše nesete v batohu na zádech, si žádá pevné pohorky s tuhou podešví a gumovou obsázkou. Inspirujte se nabídkou značky Mammut. Pokud se věnujete vysokohorské turistice, zvolte pohorky z kůže či lehkých, ale odolných syntetických materiálů, které mají možnost rychlého uchycení poloautomatických maček.

Novinky z Hudy blogu

Skotská dálková trasa West Highland Way

Skotská dálková trasa West Highland Way 7 minut čtení

West Highland Way je dálková trasa ve skotské Vysočině, měřící 153 kilometrů a vedoucí z Milngavie nacházející se na sever od Glasgow do Fort William. Jestliže si hrajete s myšlenkou uskutečnit svůj první dálkový přechod, klidně i sólo, je tento trail přesně pro vás. Výškový profil je mírný, civilizace umožňující doplnění zásob se naskytne prakticky každý den a zázemí, které nabízí kempy, může zvýšit komfort vašeho cestování. Naopak pro ostřílené trekaře se může jednat o nedostatečnou výzvu. Záleží, do jaké skupiny sami sebe zařazujete. Pokud si chcete vyzkoušet několikadenní chození s dětmi, i pro ně to může být parádní zkušenost.

7. 6. 2024, Tereza Jandová

RODINNÝ KEMPINK 21. STOLETÍ

RODINNÝ KEMPINK 21. STOLETÍ 5 minut čtení

Krom putování nalehko, kdy tulák sčítá gramy a znervózňuje ho i váha bláta na botách a mincí v peněžence, se dá k cestování využít i motorového oře a užít si čas venku s méně omezeními. S malými dětmi nebo prostě jen pro radost z kempování vyráží na víkendy nebo dovolené autem nemalá skupinka lidí – dost možná každý z nás nějaký ten „autoturist“ zažil, i když je jinak pravověrným horalem s rameny vytvarovanými od popruhů batohu. 

3. 6. 2024, Radek Kronika

Další články